Особняк Марущаків

  • 1200px-lisavetgrad_dvortsova_15.jpg
  • 11_big
  • 57_big
  • big-8_byvshyj_osobnyak

Опис

Опис

Будинок збудовано за проектом архітектора Олександра Лишневського у стилі еклектики. Особливою прикрасою фасаду є маскарони у вигляді голови лева і картуші.

Спочатку перший поверх будівлі використовувався для торгових приміщень, другий – для житлових. Таку практику ввів міський голова Олександр Пашутін.

Інтер’єри особняка розкішно декоровані ліпниною у вигляді орнаментальних розеток, карнизів, настінних барельєфів. Дверні прорізи прикрашені ліпними фронтонами з картушами і головами ангелів. На особливу увагу заслуговують прикрашені кахлем печі, а також кована металева огорожа сходів.

У 1907-1908 роках будинок стає власністю братів Марущак – Йосипа і Василя. Другий поверх вони використовували як готель, а перший – як центральний молочний магазин.

З 1913 року будинок відомий в Єлисаветграді як «Готель Коваленко».

У 1920-х роках в будівлі була відкрита загальнодоступна міська бібліотека. Трохи пізніше вона стала обласною універсальною науковою бібліотекою імені Крупської, а з 1984 року в цьому приміщенні розташувалася обласна бібліотека для юнацтва імені Бойченка

Деталі

Деталі
  • Категорія
    Історичні будівлі

Тип пам'ятки

Особняк Марущаків
Маршрути

Деталі

Особняк Марущаків