Пасаж

  • 1200px-kirovogradskyj_hudozhnij_muzej
  • 07
  • passag

Опис

Опис

Пасаж – це крита галерея з крамницями по обидва боки, інколи перекрита заскленим дахом і з виходами на паралельні вулиці.

З 1992 року в будівлі проводилися реставраційні роботи, що б в ньому відкрити обласний художній музей.

Будинок було побудовано на рубежі ХIХ-ХХ століть на замовлення купця Ізраїля Шполянського. Це була одна з найкрасивіших споруд міста, а його інтер’єр мав високу художню цінність. Стиль будівлі – еклектика з впливом характерних рис модерну. Автор проекту Олександр Лишневський.  За свою історію пасаж був універмагом, місцем зборів соціал-демократів, живописно-художньої майстерні, будинком одягу і виставковим залом екзотичних тварин.
У перші роки свого існування “Пасаж” нагадував глибокий двір, обабіч якого знаходилися одноповерхові приміщення, поділені на невеликі клітки-магазини. Тут можна було придбати одяг, взуття, тканини, головні убори, галантерею, парфуми тощо. Посеред торговельних закладів був фонтан, навколо нього росли пірамідальні туї, квіти. З нижнього поверху можна було потрапити у просторий двір і у провулок. Піднявшись на другий поверх, відвідувачі мали можливість зайти в однойменний готель через внутрішню галерею.

Деталі

Деталі
  • Категорія
    Історичні будівлі

Тип пам'ятки

Пасаж
Маршрути

Деталі

Пасаж